Legion Wschodni - Profesjonalna Strzelnica | tel. +48 575 531 347 / +48 698 236 055

VIII Podlaskie Zawody w Strzelectwie Taktyczno Bojowym

W dniu 21 czerwca 2020 KSS Legion Wschodni na swojej strzelnicy przeprowadził zawody taktyczne  według formuły ITS Firearms United Network „Lądowanie w Normandii”

Kliknij aby obejrzeć film.

W zawodach wzięło udział ponad 50 zawodników z różnych klubów z różnych rejonów Podlasia i Polski. Zawodnicy przyjechali m.in. z Wrocławia, Warszawy, Ełku, Lublina, Łomży. Udział wzięli kluby i stowarzyszenia: Legion Wschodni Turośń Kościelna, Legia Warszawa, Vis et Honor Warszawa, ZKS Warszawa, Oręż Ełk, Club 308 Białystok, Combat Shooting Knyszyn, Dragon Siedlce, Marksman Szkocja, Amator Wrocław, Bazuka Piątnica, Sagittarius Piątnica. Do pokonania były 4 tory o zróżnicowanym stopniu trudności. Motywem przewodnim było wydarzenie z II Wojny Światowej – „Lądowanie w Normandii” i tak zostały przygotowane do pokonania tory.

Jednym z ciekawszych torów do pokonania był tor na długości 320 metrów. Do pokonania była przeszkoda wodna, zapory, okopy, pomieszczenie CQB przypominające rejon zurbanizowany z zakładnikami.  Do zestrzelenia było około 50 ukrytych celów od 15 do 200 m w bunkrach, sitowiu lub w pojeździe.  Trzeba było opatrzyć opaską uciskową STAZA rannego żołnierza i przetransportować go do bezpiecznego miejsca. Strzelanie odbywało się z broni ostrej, karabinków i pistoletów w tym full auto z broni maszynowej z pokładu pojazdu.

Dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w większym lub mniejszym stopniu w to przedsięwzięcie. Serdeczne podziękowania kierujemy do:

  • Vis et Honor Warszawa za dowiezienie na zawody ufundowanych statuetek przez Firearms United Network International Championship 2020,
  • AUTO-PLUS Andrzej Grygorczuk z Białegostoku za pomoc finansową w zakupie nagród,
  • Gościniec Podlaski Puszczy Knyszyńskiej z Dobrzyniewa Dużego za katering, za obsługę Panu Grzegorzowi i jego pomocnicom Pani Asi i Pani Agnieszce,
  • Drużynie ASG DZIKI PUSZCZY za pomoc logistyczną i techniczną,
  • Sędziom i asystentom sędziego z klubów sportowych Legion Wschodni i Kaliber.
  • Panu Wojciechowi Dmochowskiemu członkowi Legionu Wschodniego i zarazem pierwszemu stoczniowcowi bez którego pracy nie popłynęłaby barka desantowa !
  • Panu Maciejowi Piechowskiemu za uwiecznienie na fotografiach najważniejszych momentów zawodów.
  • Panu Pawłowi Lipińskiemu za użyczenie drona z którego niebawem zobaczymy film.
  • Wszystkim członkom Legionu wschodniego którzy bezinteresownie pomagali przy budowaniu torów i innych pracach na terenie strzelnicy.

Wszystkim wyżej wymienionym serdecznie dziękuję. Jednocześnie zapraszam do współpracy rodzime firmy z Podlasia lub osoby które chciałyby uczestniczyć w sponsoringu naszych imprez sportowych które przyciągają jak widać fanów z różnych zakątków Polski a być może wkrótce z Europy.

Następne zawody:

IX Podlaskie Zawody w Strzelectwie Taktyczno – Bojowym będą nawiązywały znowu do II Wojny Światowej i odbędą się zimą. Tytuł roboczy „STALINGRAD”.

ZAPRASZAMY