Legion Wschodni - Profesjonalna Strzelnica | tel. +48 575 531 347 / +48 698 236 055

POINT SHOOTING instynktowne strzelectwo obronne

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zawodnikom naszego klubu ale nie tylko, KSS Legion Wschodni zorganizował drugie już szkolenie strzelectwa obronnego. Do tego zaprosił ekspertów z Gunfighter – defence and tactics Link do poprzedniego szkolenia /kliknij/

POINT SHOOTING to technika strzelectwa obronnego opisana w latach 20tych XX wieku przez Williama Fairbairna a następnie rozwijana przez takie nazwiska jak Rex Applegate, Mat Temkin, Ulf Petersen, Martin Cooper i Slavo Goździk.

W skrócie i uproszczeniu Point Shooting to technika użycia broni w gwałtownej  walce w bliskim kontakcie, bez potrzeby korzystania z przyrządów celowniczych.

Point został opracowany w Szanghaju na potrzeby tamtejszej Policji zmagajacej się z licznymi, agresywnymi i bezwzględnymi gangami.

Następnie, w czasach II WŚ system został przejęty na potrzeby brytyjskich komandosów, agentów wywiadu (w tym cichociemnych) , marines i pozostawał  w służbach (w tym w FBI) do lat 80tych, ustępując miejsca technice Weavera.

W ostatnich latach obserwuje się renesans Point Shootingu jako techniki znacznie łatwiejszej w nauczaniu i praktyczniejszej w walce na bliskim dystansie.

Nasze szkolenie zakłada zapoznanie uczestnika z podstawami systemu i wypracowaniu umiejętności umożliwiających bezproblemowe przejście do bardziej złożonych elementów wdrażanych na kolejnych odsłonach szkolenia.

Zajęcia są podzielona na dwie części. Część pierwsza to fundamenty tego szkolenia. Część druga to już wyższy stopień zaawansowania. Aby odbyć szkolenie cz. II należy uprzednio odbyć szkolenie cz. I. Można zapisać się tylko na jedną z części szkolenia lub na na dwie. Przy zapisaniu się na dwie części – zniżka 🙂

Zapraszamy tych strzelców którzy już mają za sobą szkolenie z części pierwszej – /formularz – kliknij/

Z uwagi na charakter szkolenia ilość miejsc jest mocno ograniczona do 10 osób na każdą część.

Data szkolenia:

28.08.2021 (sobota) w godz. 14:00 – 18:00 Cz. I Poziom podstawowy – ilość miejsc: 10

29.08.2021 (niedziela) w godz. 09:00 – 13:00 Cz. II Poziom zaawansowany – ilość miejsc: 10

Miejsce: strzelnica KSS Legion Wschodni

Koszt zajęć:

Część I – koszt: 240 PLN /os

Część II – koszt: 240 PLN / os

Część I i II – koszt: 420 PLN / os

Potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata zaliczki 50 PLN lub całości na numer konta  42 1140 2004 0000 3102 7829 1006 mBank z dopiskiem Szkolenie POINT

Wyposażenie: pistolet, 150 szt. amunicji, pas, kabura, ochrona wzroku i słuchu.
Prowadzenie zajęć: Mikołaj z Gunfighter – defence and tactics – czynny policjant, instruktor strzelectwa, instruktor Point Shootingu, uczeń Slavo Gozdzika i Martina Coopera

Zapisy:

Aby zapisać się na szkolenie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy /kliknij aby wypełnić/

ZAPRASZAMY 🙂