Charytatywne Zawody Strzeleckie 31.05.2026

31.05.2026 odbyły się Charytatywne Zawody Strzeleckie KSS Legion Wschodni. Było to wydarzenie sportowe, które połączyło chociaż na chwilę ludzi z „braci strzeleckiej” o wielkich sercach.
Z całego serca jako organizator zawodów dziękujemy sędziom i całej obsłudze, za niesamowitą energię. Dzięki Waszemu zaangażowaniu, poświęconemu czasowi oraz otwartym sercom to wydarzenie stało się prawdziwym świętem dobra i solidarności.
Raz jeszcze ogromne podziękowania dla wszystkich uczestników, wolontariuszy i sponsorów, którzy wzięli udział w Charytatywnych Zawodach Strzeleckich. W szczególności dziękujemy zawodnikom, że byliście z nami. Bez waszego wsparcia finansowego za uczestnictwo w zawodach ten sukces nie byłby możliwy! Dzięki hojności zawodników i zaangażowaniu osób wspierających i pomagających w organizacji udało się nam stworzyć wspaniałe wydarzenie sportowe, które połączyło ludzi o wielkich sercach. W zawodach udział wzięło 120 zawodników z 12 klubów sportowych, którzy wpłacili łącznie 16020,00 zł. Pieniążki już zostały wpłacone na konto Tomasza w celu pomocy w turnusie rehabilitacyjnym.
Dziękujemy naszemu członkowi klubowemu Andrzejowi Grygorczukowi (koordynatorowi całej imprezy) i Maciejowi Burzyńskiemu z 4Gun, którzy wyszli z takim pomysłem. Zwrócili się do prezesa KSS Legion Wschodni z tym pomysłem, aby zamienić zwykłe zawody sportowe które i tak były już ujęte w kalendarzu WZSS na zawody charytatywne, aby pomóc Tomaszowi Aleksiejuk.
Legion Wschodni pełną odpowiedzialnością prawną, finansową i decyzyjną za wydarzenie podjął wyzwanie i charytatywnie udostępnił obiekt strzelnicy z zapleczem, sędziów i wolontariuszy. Należy też koniecznie dodać, że działając w porozumieniu z głównym organizatorem Legionem Wschodnim swój wkład merytoryczny, organizacyjny wnieśli zaangażowani współorganizatorzy za który również należą się bardzo gorące podziękowania. To były m.in. zróżnicowane tory dynamiczne, gorące posiłki i napoje, czy też słodkości. Przy okazji mogli też spotkać się kolekcjonerzy broni dzięki pomysłowemu klubowi GROT z Białegostoku. Można też było zapoznać się z ofertą nowych egzemplarzy broni, którą przedstawił sklep z bronią HUBERTUS Tołczyk Sp. z o.o. z Białegostoku. Na zawodach gościliśmy również przedstawicieli 18 Pułku Rozpoznawczego z Białegostoku. Szczególne podziękowania należą się naszej klubowiczce Agacie Łapińskiej za przekazanie materiałów foto-video, bo chociaż fotografów było w bród, obiecanych zdjęć do dzisiaj nie otrzymaliśmy. Jak to mówią „szewc bez butów chodzi”.
Wkrótce będzie dostępny komunikat z wynikami zawodów.
W zawodach udział wzięli:
Legion Wschodni Turośń Kościelna – 46 zawodników 6450 zł
Kaliber Białystok – 50 zawodników 5700 zł
Sagittarius Piątnica Poduchowna – 7 zawodników 1230 zł
Grot Białystok – 5 zawodników 450 zł
Combat Shotning Knyszyn – 4 zawodników 750 zł
Club 308 Białystok – 2 zawodników 240 zł
Amator Wrocław – 2 zawodników 360 zł
Szwadron Białystok – 1 zawodnik – 240 zł
Sfora Czaplino – 1 zawodnik 150 zł
9 mm Białystok – 1 zawodnik 180 zł
Snajper Włosty – Olszanka – 1 zawodnik 90 zł
Aquila Nowy Dwór Mazowiecki – 1 zawodnik 180 zł




